środa, 7 sierpnia 2013

Ściganie na trzech frontach

W wyścigu Tour of Utah na pierwszy etapie zwyciężył Greg Van Avermaet z BMC Racing Team. Dzięki temu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Podczas pierwszego etapu kolarze przejechali niepełna 180-kilometrowy odcinek, który poprowadził ich z Brian Head do Cedar City. Na pierwszym etapie wyścigu Vuelta a Burgos wygrał Włoch Simone Ponzi. Kolejne pozycje zajęli dziś dwaj zawodnicy jeszcze niedawno startujący w Tour de Pologne - Daniele Ratto (Cannondale) oraz Sergey Chernetskiy (Katusha). Zawodnicy rywalizowali na trasie 139-kilometrowej wokół miejscowości Burgos. W Portugalii za to rozpoczął się 75. edycje Volta a Portugal. Kolarze rywalizowali na dystansie 5 kilometrów. Na początek była jazda indywidualna na czas, która prowadziła po ulicach Lizbony. Zwyciężył holenderski zespół De Rijke, który na mecie zameldowali się po upływie 6 minut i 39 sekund. Liderem wyścigu został Niemiec Christoph Pfingsten.