środa, 24 lipca 2013

Gołaś czwarty

W wyścigu dookoła Walonii Michał Gołaś (Vacansoleil) zajął czwarte miejsce. Stracił 30 sekund do Grega van Avermaeta, który wygrał cały wyścig. Belg wygrał również środowy, ostatni etap. Van Avermaet wyprzedził Holendra Joosta Van Leijena oraz rodaka Bena Hermansa. Polak, który na wcześniejszych odcinkach był w ścisłej czołówce, tym razem minął linię mety na 12. pozycji. W Polce natomiast trwa wyścig dookoła Mazowsza. Drugi etap który prowadził z Wesołej do Wysokiego Mazowieckiego wygrał Siarhiej Papok. Etap był bardzo ciekawy. Niestety towarzyszyły mu silne podmuchy wiatru i peleton się podzielił. Było także kilka kraks. Zwycięstwo rozstrzygnęło się wśród kolarzy 30 osobowej grupy.  A już 27 lipca wielkie święto kolarstwa. Rozpoczyna się wtedy 70 edycja wyścigu Tour de Pologne. Na pewno w tym roku będzie ciekawie. Tak wiele gwiazd światowego peletonu nie startowało jeszcze nigdy.