czwartek, 11 lipca 2013

Wyśmienita wietrzna czasówka

11 etap tegorocznego Tour de France był jazdą indywidualną na czas z metą w malowniczym Mont Saint Michel. Etap po wspaniałej jeździe wygrał mistrz świata w tej specjalności - Tony Martin (Omega Pharma-Quick Step). Jedynie walczyć z nim próbował lider klasyfikacji generalnej - Chris Froom (Sky). Inni kolarze przyjeżdżali na metę z większymi stratami. Z dobrej strony pokazał się także Michał Kwiatkowski. Zajął znakomite 5 miejsce na etapie. Dzięki temu przesunął się z 13 na 7 pozycję w klasyfikacji generalnej. Odzyskał także prowadzenie w klasyfikacji młodzieżowej i wyprzedza swojego największego rywala - Nairo Quintanę o 34 sekundy. Przez kolejne dwa etapy raczej nic się nie zmieni w tej klasyfikacji. Wszystko może pozmieniać się dopiero w sobotę , gdy wjedziemy w góry. Michał zaskakuje na tym debiutanckim Tour de France każdego dnia. Widać, że posiada wielki talent i walczy do końca. Inny z Polaków - Maciej Bodnar (Cannondale) - mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas zajął 18 miejsce. Gratulacje i dla niego :)